آب بندی زیردوشی

آب بندی زیردوشی

یکی از عوامل بزرگی که باعث نشت آب از سینی و چهارچوب دوش و حمام می‌شود کمبود درزگیر سیلیکونی در این نواحی است. گروه صنعتی فرس در این مقاله به شما کمک می‌کند که خودتان بتوانید به‌راحتی در منزل زیردوشی حمام را آب‌بندی کنید.

لوازم مورد نیاز

چسب آکواریوم یا درزگیر سیلیکونی مناسب و سازگار با جنس پوشش دیوار یا کف‌پوش خود انتخاب کنید. سنگ طبیعی، کاشی چینی و یا کاشی سرامیکی، درزگیرهای مختص خود را دارند که البته لازم هست برای تشخیص بهتر با متخصص دیوار و کف‌پوش خود مشورت کنید.

به بهداشتی بودن مواد سیلیکونی که قصد خرید آن را دارید اطمینان حاصل کنید. این نوع درزگیرها باید مختص استفاده در حمام و محیط‌های مرطوب بوده و البته خاصیت ضد قارچ، کپک و باکتری داشته باشند.

برای اینکه به سطحی یکدست و صاف از سیلیکون برسیم بهتر است از دستگاه تزریق سیلیکون استفاده کنید. حتی برای گرفتن نتیجه ی بهتر و سطحی یکپارچه‌تر می‌توان ابزارهای دیگری را که برای این کار تعبیه‌شده بکار گرفت. این ابزار از جنس پلاستیک بوده که برای از بین بردن سیلیکون‌های اضافی طراحی‌شده‌اند و در آب‌بندی تمیز و بی دردسر به شما کمک خواهند کرد.

برای باز کردن در قوطی سیلیکون به اندازه‌ای که مورد نیاز شماست هم به یک تیغ تیز نیاز دارید.

دستمال کاغذی و یک پلاستیک زباله هم در تجهیزات خود در هنگام آب‌بندی داشته باشید. مواد سیلیکون در حالت طبیعی بسیار چسبنده است. پس زمانی که در حال کار با سیلیکون تازه هستید باید دائماً ابزارهای خود را با دستمال تمیز کنید. پس از پایان کار دستمال‌های آغشته به سیلیکون را در پلاستیک زباله بیاندازید و مطمئن شوید که دستانتان نیز کاملاً تمیز و خالی از سیلیکون است.

هنگام آب بندی زیردوشی به این نکات توجه کنید:

مطالعه ی دستورالعمل تولید کننده ی زیردوشی و پیروی از آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

مواد سیلیکونی استفاده شده قبل از برخورد با آب باید به‌طور کامل خشک شود.

گرد و خاک و رسوبات محل موردنظر را با جاروبرقی تمیز کنید. با پارچه‌ای که با ترکیبی از آب گرم و مواد شوینده خیس شده است آنجا را خوب بشویید. سپس سطح زیردوشی و کاشی‌ها را کاملاً خشک‌کنید.

مواد سیلیکونی

برای آخرین بار محل موردنظر را با پارچه‌ای خشک تمیز کنید تا هرگونه مواد شوینده و یا رطوبت موجود را از بین ببرید. فقط مراقب باشید که به‌هیچ‌ عنوان زیردوشی یا سینی دوش را خیس و تر نکنید.

زیردوشی را با دستمال کاغذی به‌طور کامل خشک کرده و برای اینکه مطمئن شوید هیچ‌گونه رطوبتی در آنجا وجود ندارد اجازه دهید چندین ساعت با دمای محیط خشک شود و دخالتی در خشک شدن آن نداشته باشید.

تمیز کردن زیردوشی

تمیز و خالی بودن آن را از هرگونه آلودگی، غبار، چربی و مواد زاید بررسی کنید. در غیر این صورت سیلیکون به‌ خوبی نخواهد چسبید.

کنترل مقدار سیلیکون استفاده شده

اگر از ابزار خاصی برای مسطح کردن سیلیکون استفاده می‌کنید باید دهانهٔ آن را به‌اندازه‌ای تنظیم کنید که مواد درزگیر، فضای خالی بین سینی و کاشی‌ها را به‌ طور کامل پوشش دهد.

بریدن دهانه ی تیوپ درزگیر

به طور معمول لوله ی خروجی درزگیر شامل علائمی است که شما را در اندازه‌گیری محل بریدن آن راهنمایی می‌کند. بهترین روش بریدن آن استفاده از انگشت شست و ایجاد حفره‌ای با زاویه ی تقریبا ۴۵ درجه و به قطر 6 یا 5 میلیمتر است. که البته این اندازه متناسب با اندازه ی فضای خالی موردنظر ما قابل‌ افزایش و کاهش است.

قرار دادن درزگیر سیلیکونی روی درز زیردوشی

مواد را به اندازهٔ کافی به‌کار ببرید زیرا اگر بیش از حد سیلیکون را بر روی سطح فشار دهید تمیز و حذف کردن مقدار اضافی آن، کار بسیار سختی است. ولی اگر پس از قرار دادن مواد، متوجه کمبود آن شدید می‌توانید مقدار بیشتری از سیلیکون به آن قسمت اضافه کنید.

تمیز کردن زیردوشی

مواد را در زاویه ی داخلی سینی دوش بریزید. به این طریق که به‌آرامی ماشهٔ دستگاه تزریق را فشار دهید و با سرعت کم پیش روی کنید تا سطحی یکنواخت از سیلیکون را بر روی سینی داشته باشید.

اطمینان از نبودن درز و شکاف

اطمینان حاصل کنید که سیلیکون به‌اندازهٔ کافی یک ‌دست و ضخیم است و فضای خالی بین زیردوشی و کاشی‌ها را به‌طور کامل پُر کرده است. اگر حتی درزی کوچک را مشاهده کردید با احتیاط مقدار کمی از سیلیکون را به آن ناحیه اضافه کنید و درز را پر کنید.

تمیز کردن دهانه تیوپ

زمانی که کار درزگیری یک سمت سینی به پایان رسید، کافی است که فشار را از روی تزریق کننده بردارید. دهانهٔ تیوب را تمیز کرده و درپوش آن را تعویض کنید. مراقب مواد اضافی به‌جا مانده در درپوش قبلی باشید چرا که ممکن است از دهانهٔ تیوب به بیرون نشت کند.

ابزار هموار کننده را ابتدای مواد سیلیکونی و بین کاشی دیوار و زیردوشی قرار دهید. به‌ آرامی ابزار را با فشاری یکنواخت در طول یک سمت سینی بکشید و سیلیکون‌های اضافی را حذف کرده و درنتیجه درزگیری تمیز و یکنواختی داشته باشید.

سخن پایانی

از آنجایی که هدف آریافرس جلب رضایت شماست، در صورت درخواست شما علاوه بر پاسخگویی 24 ساعته ی مشاوران ما و ارائه ی مشاوره ی رایگان به شما مشتریان عزیز، میتوانید از نصاب ما برای آب بندی زیردوشی خود کمک بگیرید.

با ما همراه باشید که در مقالات بعدی به آب بندی وان حمام و جکوزی خانگی و کابین دوش شیشه ای بیشتر اشاره خواهیم داشت.

اگر قصد خرید زیردوشی، جکوزی، کابین دوش و دیگر لوازم بهداشتی را دارید پیشنهاد ما به شما خرید از برند معتبر فرس است که محصولات خود را 5 سال گارانتی میکند و تا 15 سال میتوانید از خدمات پس از فروش منسجم بهره ببرید.

قرار دادن درزگیر سیلیکونی روی درز زیردوشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید