آیا آب روی شیشه های کابین دوش رسوب میکند؟

آیا آب روی شیشه های کابین دوش رسوب میکند؟

بهداشت و تمیزی وسایل و بخش‌های مهم خانه یکی از نکاتی است که تاثیر زیادی در زیبایی و شیک بودن خانه دارد و باید همیشه به آن توجه ویژه شود. نظافت منزل از جمله کارهای سختی است که بسیاری از افراد به دلیل مشغله‌های روزانه کمتر به آن توجه میکنند، اما باید بدانیم که عدم نظافت وسایل به مرور زمان از زیبایی آن کم می‌کند و باعث کاهش عمر آن میشود.

کابین دوش ‌های شیشه‌ای امروزه به دلیل استقبال مردم از معماری مدرن، فضای کمی که اشغال میکنند و همچنین جدا کردن فضا خشک و تر از یکدیگر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. دیوار این نوع کابین دوش‌ها از شیشه میباشد در نتیجه یکی از نگرانی مصرف کنندگان کابین دوش‌ شیشه ای این است که بعد از مدتی شیشه‌ها کثیف شوند و یا بعد از شستشو دیگر مانند اول جلا و زیبایی نداشته باشند و حتی آب در آن رسوب کند. برای جلوگیری از این مشکل باید هنگام تمیز کردن و یا شستشو کابین دوش به نکات مهمی توجه کنید که گروه صنعتی فرس کالا در این مقاله به آن‌ها می‌پردازد.

زیبایی و شیک بودن خانه

رسوب آب روی شیشه ی کابین دوش

ما اغلب با لکه‌های سرسخت و رسوب آب روی شیشه رو به رو میشویم. این لکه‌های آب زمانی ایجاد میشوند که غلظت بالایی از مواد معدنی منزیم و کلسیم در آب وجود داشته باشد. در ابتدا به این سوال پاسخ میدهیم که آب روی شیشه های کابین دوش رسوب میکند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله به مرور زمان این اتفاق خواهد افتاد. حتما پس از دوش گرفتن و استفاده از کابین دوش، شیشه های آن را خشک کنید و یا قبل از حمام کردن روی شیشه ها صابون خشک بکشید تا از رسوب آب بر روی شیشه جلوگیری کنید.

قبل از اینکه پاک کردن رسوب آب از روی شیشه ی کابین دوش را یاد بگیرید، بهتر است دلیل ایجاد شدن آن‌ها را در وهله اول بدانید. هنگامی که آبِ مملو از مواد معدنی خشک می‌شود، لکه‌های آب سخت را روی شیشه ایجاد می‌کند؛ لکه‌هایی که به این سادگی قابل پاک شدن نیستند. در واقع با تبخیر آب، مواد معدنی روی سطح شیشه باقی میمانند.

رسوب آب روی شیشه ی کابین دوش

بهترین راهکارها برای از بین بردن لکه ی رسوبات

سرکه و آب: برای تمیز کردن شیشه ی کابین دوش، مخلوط حاصل از مقادیر مساوی سرکه سفید و آب مقطر را روی شیشه اسپری کنید. اطمینان حاصل کنید که ضخیم‌ترین لکه‌ها را کاملا بپوشانید. اجازه دهید محلول برای 5 تا 15 دقیقه باقی بماند و به محض خشک شدن دوباره مخلوط را اسپری کنید.

یک حوله یا پارچه ی پشمی را با محلول سرکه و آب خیس کنید و شیشه را با حوصله مالش دهید. شیشه ها را با پارچه نرم یا حوله کاغذی خشک کنید و اگر هنوز هم لکه‌های آب سخت قابل مشاهده بودند، این فرایند را تکرار کنید. یک لیمو را از وسط ببرید و با فشار کافی روی شیشه بمالید. خاصیت اسیدی طبیعی لیمو به راحتی لکه‌های آب سخت را ازبین خواهد برد. آب لیمو باقی مانده را با یک پارچه نرم یا حوله کاغذی پاک و تمیز کنید.

کار را با اسپری شیشه پاک کن تمام کنید و برای درخشش بدون رگه آن را با روزنامه پاک کنید.

جوش شیرین و آب: با ترکیب کردن جوش شیرین و کمی آب، یک خمیر تمیزکننده درست کنید!

خمیر را روی پارچه قرار داده و پنجره را به شدت مالش دهید تا ریزدانه‌های ساینده جوش شیرین بتوانند لکه‌های سخت آب را ازبین ببرند. شیشه را کاملا با آب مقطر آبکشی کرده و سپس از شیشه پاک کن سنتی و روزنامه برای تمیز کردن شیشه استفاده کنید تا تمام باقی‌مانده‌ها و رگه‌ها از روی کابین دوش پاک شوند.

محلول نمک و آب: احتمالا ساده‌ترین راه حل برای پاک کردن رسوب آب، استفاده از محلول نمک و آب است. این محلول به آسانی در دسترس است. هر آنچه که نیاز دارید، نمک و آب است. اما چگونه کار می‌کند؟ نمک ترکیبات معدنی را از روی شیشه جدا میکند. این مخلوط نباید خیلی رقیق باشد.

با متعادل کردن نسبت نمک و آب، آن را به صورت خمیر درآورید. از خمیر روی شیشه استفاده کنید و آن را روی لکه‌ها مالش دهید تا کامل از بین بروند. پس از اتمام کار، از یک پارچه تمیز برای پاک کردن باقی‌مانده نمک استفاده کنید. قرار نیست لکه‌های بیشتری روی شیشه باقی بگذارید.

آیا آب روی شیشه های کابین دوش رسوب می کند

خمیردندان: استفاده از خمیر دندان روی سطوح شیشه‌ای یکی دیگر از ترفندها و راه های موثر برای پاک کردن رسوب آب است. خمیردندان قلیایی است و مواد معدنی روی سطح شیشه را ازبین میبرد. این یک روند کاملا ساده برای تمیز کردن شیشه است. برای این کار از یک حوله بدون پرز استفاده کنید.

خمیردندان را روی حوله ریخته و آن را روی سطح شیشه بمالید. برای اینکه کار خود را کامل انجام دهید، از حرکات دورانی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که روی تمام مناطق لکه‌دار خمیردندان مالیده‌اید. از پوشاندن تمام لکه‌ها، اجازه دهید خمیر دندان چند دقیقه باقی بماند. آب مقطر و سرکه را به مقدار مساوی ترکیب کرده و از آن برای پاک کردن باقی مانده خمیردندان استفاده کنید.

اگر قصد خرید جکوزی، کابین دوش شیشه ای، زیردوشی و دیگر محصولات بهداشتی ساختمان را دارید پیشنهاد ما به شما خرید از فروشگاه اینترنتی فرس است که از لحظه ی تصمیم به خرید تا 15 سال پس از خرید همراه شماست و محصولات خود را 5 سال گارانتی میکند. جهت استعلام قیمت جکوزی با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *