وبلاگ

تفاوت وان حمام با وان جکوزی

تفاوت وان حمام با وان جکوزی

وان های جکوزی نسبتا نسل جدیدی از وان های حمام هستند که به امکاناتی مجهز شده اند. حمام هایی که وان جکوزی دارند، نه تنها باعث مجلل شدن خانه ها می شود بلکه امکان رفع خستگی را بعد یک روز کاری فراهم می آورد. وان های حمام در اندازه ها و برندهای مختلف در بازار وجود دارند و همه آن ها علاوه بر زیبایی دکوراسیون حمام، موجب استحمامی لذت بخش خواهند شد.

 

شاید با خودتان می گویید که حمام خانه کوچک است و جایی برای وان یا وان جکوزی نیست، باید به شما بگوییم که اگر از ترفندهای طراحی و دکوراسیون به درستی بهره بگیرید، به آسانی می توانید از این تجهیزات در حمام خانه تان استفاده کنید، در این صورت هم بهداشت بیشتری نسبت به مکان عمومی دارد و هم دردسترس تر می باشد.در حمام های کوچک هم می توان از تجهیزاتی مانند وان و حتی وان جکوزی استفاده کرد، به شرط آ که ترفندهای طراحی دکوراسیونی آن را بلد باشید. باید بدانید چگونه وان حمام، کابین دوش شیشه ای و وان و جکوزی را در حمام جایگذاری کنید تا بتوانید از وجود آن ها بهره مند شوید.
فروش کارخانه جکوزی

 

وان حمام

از اصلی ترین وسایل موجود در هر حمامی، وان حمام می باشد. همان طور که از اسمش پیداست، شکل و طراحی ساده ای دارد، شما می توانید درون آن را پر از آب گرم کنید و داخلش بروید. یکی از مزیت هایی که دارد این است که می توان روی آن یک سری شیرآلات نصب کرده و به راحتی می توان آن ها را از آب پر کرده و استفاده کرد. طول یک وان معمولی به اندازه های مختلف وجود دارد.
وان های حمام حوضچه هایی در ابعاد مختلف هستند که در آن ها آب ریخته می شود و بدن را شست و شو می دهند.
وان های حمام از نظر ابعاد و جنس دارای تنوع زیادی می باشند که هر کس متناسب با فضای حمام و شرایط طندگی برای شست و شوی بدن خود و حیوانات خانگی تان از آن ها استفاده می کنند.

وان جکوزی

وان جکوزی اول در مراکز تفریحی آبی وجود داشتند که بعدها به مرور زمان بعضی از خانه ها به وان جکوزی مجهز شده اند.
وان جکوزی خانگی نسل کاملا جدیدی از وان ها هستند که به غیر از خصوصیات وان های معمولی دارای پمپ آب، سیستم گرمایشی، محافظ جان، بالشتک، جت های کف و کناره و… می باشد.

 

وان جکوزی خانگی عملکردی مانند همان جکوزی های استخرها و یا مراکز تفریحی آبی دارند. با این فرق که وان جکوزی خانگی به صورت اختصاصی در حمام خانه نصب می شود و می توانید در زمستان با نوشیدنی به وان پر از آب گرم بروید به همراه یک موزیک آرامش بخش.

اجزای اصلی وان و جکوزی

وان و جکوزی برای آنکه بصورت نرمال و ایده آل کار کند، باید قطعات و اجزا مختلف آن به درستی نصب و سرویس شود.
وان و جکوزی ها دارای قطعات مختلفی هستند، که هر کدام از آن قطعات وظیفه خاصی را بر عهده دارند. وان جکوزی ها دارای قسمت ها و قطعاتی مانند، پمپ آب، سیستم هوایی، سیستم گرمایشی، محافظ جان و… است. در شکل زیر کامل و واضح تمام اجزا و قطعات را می بینید:

 

جکوزی خانواده

تفاوت وان حمام با وان جکوزی

یکی از اصلی ترین تفاوت های وان حمام و جکوزی این است که وان حمام سیستم گرمایشی و هوایی، ماساژور ندارد. وان جکوزی ها دارای این ویژگی ها هستند و علاوه بر شست و شوی بدن و آرامش، موجب بهیود درد عضلات و مفاصل خواهند شد.
همچنین وان و جکوزی دارای جت های آب و فواره های آب گرم است که از دیواره های کناری به داخل آب می ریزد. این جت ها برای ماساژ بدن و مقابله با دردهای عضلانی و مفصلی ساخته شده است.
از دیگر نکاتی که می توان برای وان جکوزی اشاره کرد سیستم محافظ جان است. وان و جکوزی دارای سیستم هایی هستند که با برق کار می کنند که از این رو ممکن است نگرانی هاییی بابت برق گرفتگی را در افراد به وجود بیاورند. سیستم محافظ جان در هنگام برق گرفتگی،موجب قطع شدن جریان برق می شود.
برای پر کردن وان معمولی از آب، باید از شیر مخصوص حمام استفاده کرد. در حالی که از داخل وان جکوزی می توان میزان آب ورودی به حوضچه را کنترل کرد.

 

منبع: گروه صنعتی فرس
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *