preloader

فرق بین وان حمام با وان جکوزی

تفاوت وان حمام با وان جکوزی

تفاوت وان حمام با وان جکوزی

وان های جکوزی نسبتا نسل جدیدی از وان های حمام هستند که به امکاناتی مجهز شده اند. حمام هایی که وان جکوزی دارند، نه تنها باعث مجلل شدن خانه ها می شود بلکه امکان رفع خستگی را بعد یک روز کاری فراهم می آورد. وان های حمام در اندازه ها و برندهای مختلف در بازار وجود دارند و همه آن ها علاوه بر زیبایی دکوراسیون حمام، موجب استحمامی لذت بخش خواهند شد.

شاید با خودتان می گویید که حمام خانه کوچک است و جایی برای وان یا وان جکوزی نیست، باید به شما بگوییم که اگر از ترفندهای طراحی و دکوراسیون به درستی بهره بگیرید، به آسانی می توانید از این تجهیزات در حمام خانه تان استفاده کنید، در این صورت هم بهداشت بیشتری نسبت به مکان عمومی دارد و هم دردسترس تر می باشد.در حمام های کوچک هم می توان از تجهیزاتی مانند وان و حتی وان جکوزی استفاده کرد، به شرط آ که ترفندهای طراحی دکوراسیونی آن را بلد باشید. باید بدانید چگونه وان حمام، کابین دوش شیشه ای و وان و جکوزی را در حمام جایگذاری کنید تا بتوانید از وجود آن ها بهره مند شوید.

تفاوت وان با جکوزی

وان حمام

از اصلی ترین وسایل موجود در هر حمامی، وان حمام می باشد. همان طور که از اسمش پیداست، شکل و طراحی ساده ای دارد، شما می توانید درون آن را پر از آب گرم کنید و داخلش بروید. یکی از مزیت هایی که دارد این است که می توان روی آن یک سری شیرآلات نصب کرده و به راحتی می توان آن ها را از آب پر کرده و استفاده کرد. طول یک وان معمولی به اندازه های مختلف وجود دارد.

وان های حمام حوضچه هایی در ابعاد مختلف هستند که در آن ها آب ریخته می شود و بدن را شست و شو می دهند.

وان های حمام از نظر ابعاد و جنس دارای تنوع زیادی می باشند که هر کس متناسب با فضای حمام و شرایط طندگی برای شست و شوی بدن خود و حیوانات خانگی تان از آن ها استفاده می کنند.

وان جکوزی

وان جکوزی اول در مراکز تفریحی آبی وجود داشتند که بعدها به مرور زمان بعضی از خانه ها به وان جکوزی مجهز شده اند.

وان جکوزی خانگی نسل کاملا جدیدی از وان ها هستند که به غیر از خصوصیات وان های معمولی دارای پمپ آب، سیستم گرمایشی، محافظ جان، بالشتک، جت های کف و کناره و… می باشد.

وان جکوزی خانگی عملکردی مانند همان جکوزی های استخرها و یا مراکز تفریحی آبی دارند. با این فرق که وان جکوزی خانگی به صورت اختصاصی در حمام خانه نصب می شود و می توانید در زمستان با نوشیدنی به وان پر از آب گرم بروید به همراه یک موزیک آرامش بخش.

اجزای اصلی وان و جکوزی

وان و جکوزی برای آنکه بصورت نرمال و ایده آل کار کند، باید قطعات و اجزا مختلف آن به درستی نصب و سرویس شود.

وان جکوزی ها دارای قطعات مختلفی هستند، که هر کدام از آن قطعات وظیفه خاصی را بر عهده دارند. وان جکوزی دارای قسمت ها و قطعاتی مانند، پمپ آب، سیستم هوایی، سیستم گرمایشی، محافظ جان و… است. در شکل زیر کامل و واضح تمام اجزا و قطعات را می بینید:

 

تفاوت با وان حمام با جکوزی

تفاوت وان حمام با وان جکوزی

وان بیشتر برای تمیز شدن بدن و شستشوی روزانه استفاده می‌شود. طراحی آن ساده است . وان حمام دارای شیرآلات ساده است . معمولاً از موادی مانند فایبرگلاس، پلیمرهای اکرلیک یا اهن ضد زنگ ساخته می‌شود.

وان جکوزی، علاوه بر تمیز شدن بدن، امکانات ویژه‌تری را فراهم می‌کند. این وان با افزودن سیستم جت آب و هوا، ماساژ و مراقبت از بدن را فراهم می‌کند. جت‌های آب و هوا در دیواره‌ها و کف جکوزی نصب شده‌اند و از طریق سیستم پمپ و موتور کنترل می‌شوند. وان جکوزی از مواد اکرلیک و فایبرگلاس ساخته می شود.

جت‌ها قابلیت ایجاد جریان آب با قدرت و فشار بالا، برای ماساژ بدن هستند. همچنین در وان جکوزی امکانات دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد، مانند محافظ جان، بلوئر، هالوژن ، دکمه ی پنوماتیک.

بنابراین، تفاوت اساسی بین وان حمام و وان جکوزی در امکانات و قابلیت‌های آنها است.

منبع: فرس کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *