زیردوشی چیست؟

زیردوشی چیست؟

در ابتدا، با توجه به تغییر سبک زندگی بشر و حرکت به سمت زندگی مدرن، تغییرات زیادی در طراحی خانه‌ها صورت گرفته است.

حال که بیشتر خانه ها فرم آپارتمانی دارند و عملا فضای زندگی در خانه ها محدودتر شده و همه بخش های آن از جمله سرویس بهداشتی هم در ابعاد کوچکتری از قبل ساخته میشوند و حتی در بسیاری از موارد در یک فضای مشترک کنار حمام جانمایی میشود.

حمام به دلیل استفاده مکرر و توجه به مسئله بهداشت، به صورت ویژه مورد توجه قرار میگیرد.

پس باید طراحی و تجهیزات آن به گونه‌ای باشد که علاوه بر زیبایی محیط ، دارای کاربردهای مورد نیاز مصرف کننده هم باشد. به عنوان نمونه زیردوشی زیبایی خاصی به محیط خواهد داد.

کابین دوش معمولا در قسمت کف خود دارای زیردوشی میباشند.

زیردوشی شامل یک سطح صاف، سفید رنگ و لعابی است که جداگانه زیر پنل دوش یا کابین دوش نصب شده و سطح پایینی ابزارها و تجهیزات حمام را پوشش داده و از انتقال آب به سایر قسمت‌های حمام و سرویس بهداشتی جلوگیری میکنند. اندازه ی آن بستگی به اندازه ی کابین دوش و اندازه ی پنل دوش دارد. به همین دلیل در بین تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی، ابعاد زیردوشی متنوع‌تر از سایر محصولات است اما با تمام این اوصاف امکان دارد شما با توجه به سبک دکور حمام، ابعاد متفاوتی از آن را در نظر بگیرید.

تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

کاربردها و مزایای استفاده از زیردوشی:

اگر فرزند خردسال دارید یا از افراد سالمند نگهداری میکنید و هنگام استحمام آنها، از لیز خوردن و افتادن آنها میترسید ، جهت جلوگیری از این اتفاقات از زیردوشی استفاده کنید زیرا این وسیله به گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که تمام آبی که در هنگام دوش گرفتن استفاده میشود فقط در سطح جاری خواهد بود و در اثر ریختن و پاشیدن آب بر روی سطح آن لغزنده نمیشود و از پاشیده شدن روی سطوح دیگر جلوگیری میکند.

از کاربردهای دیگر آن میتوان به استفاده از طرح‌ها و مدل‌های متفاوت آن در هتل‌ها، باشگاه‌ها و استخرها اشاره کرد. در بعضی از بیمارستان‌ها نیز به دلیل عدم تعادل بیماران و افراد پیر و کهن سال برای جلوگیری از لیز خوردن آنها از زیردوشی حمام استفاده میشود زیرا جنس‌ به کاربرد شده در سطح آن به صورتی است که لغزندگی ایجاد نمیکند.

در صورتی که فضای استحمام شما شامل سرویس بهداشتی، یا میز آرایشی و وسایل بهداشتی نیز میباشد به دلیل خیس شدن محیط داخلی و کف حمام بعد از دوش گرفتن تا مدت زیادی نمیتوانید از فضای آن استفاده کنید، اما با استفاده از زیردوشی میتوانید بلافاصله بعداز استحمام به صورت خشک از فضای حمام استفاده کنید.

استفاده از زیردوشی در جنس‌ها و طرح‌های مختلف به زیبایی دکوراسیون حمام شما می افزاید. به دلیل تنوع در طراحی و ابعاد پاسخگوی انواع نیازها میباشد.

اگر در محیط حمام از دکوراسیون چوبی یا ام دی اف و جنس‌های دیگر استفاده کرده اید، قطعا دوست ندارید که در هنگام استحمام ، آب به قسمت های مختلف دکوراسیون و دیگر تجهیزات انتقال پیدا کند و به آن ها آسیبی وارد کند، پس بهتر است جهت جلوگیری از انتقال رطوبت و آب به تجهیزات و بخش‌های دیگر حمام از زیردوشی استفاده کنید.

کاربردها و مزایای استفاده از زیردوشی:

انواع زیردوشی

زیردوشی روکار:

این سبک از زیردوشی تقریبا همانند زیردوشی های متحرک ( این سبک نسبت به سایر مدل‌ها راحت‌تر بوده و می‌توان آن را در شرایط مختلف تغییر داد ) هستند زیردوشی های روکار در شرایط اضطراری بهترین گزینه به شمار میروند.

زمانی که شما قصد تعویض کابین دوش خود را داشته باشید، یا قصد تغییر دکوراسیون را  داشته باشید ، در این صورت به سراغ زیردوشی های روکار خواهید رفت و مدل متناسب با نیاز خود را انتخاب میکنید.

نکته مهم در مورد زیردوشی روکار این است که برای اهداف مختلفی به کار میروند و میتوان آنها را به صورت ثابت و متحرک مورد استفاده قرار داد.

زیردوشی توکار:

این زیردوشی‌ ها همانند زیردوشی های ثابت ( این زیردوشی‌ ها همراه با نصب سرامیک یا کاشی حمام و سرویس بهداشتی به شکل ثابت نصب میشود و امکان تعویض یا تغییر در آن وجود ندارد ) هستند، با این تفاوت که در بدنه کف حمام و پایین‌تر از سطح معمولی آن به کار گرفته میشوند.
در این روش، یک عمق نسبتاً ملایم به وجود می‌آید که از انتقال آب و رطوبت به سایر قسمت های حمام جلوگیری میکند.

زیردوشی فایبرگلاس:

این زیردوشی‌ ها از فایبرگلاس و سایر مواد کامپوزیتی ساخته می‌شوند و معمولاً پرکاربردترین نوع زیردوشی است.

از مزایای زیردوشی های فایبرگلاس ، وزن پایین ، استحکام بالا ، لایه لعاب نفوذناپذیر و تنوع بالا در طرح و رنگ باعث شده است طرفداران بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها برخوردار باشند.

گرچه زیردوشی در نگاه به یک حمام چندان توجه کسی را به خود جلب نمیکند و حتی مدل زیردوشی توکار تاثیر کم رنگی در ظاهر حمام دارد؛ اما اهمیت استفاده از آن برای نصاب‌های حرفه‌ای بیشتر از یک سطح پوششی معمولی است.

برای خرید جکوزی و خرید اینترنتی زیردوشی حمام  با قیمت مناسب و کیفیت عالی روی فروشگاه اینترنتی فرس کالا حساب کنید.

اگر سوالی در مورد انتخاب زیردوشی و کابین حمام داشتید، کارشناسان فرس کالا میتوانند با ارائه مشاوره مناسب و رایگان به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید