شیشه سندبلاست چیست؟

عملیات سندبلاست جهت مات کردن، کشیدن یک طرح خاص  و … بر روی سطوح مختلف از جمله ی شیشه ی کابین دوش شیشه ای انجام میشود. این روش همانند اسپری کردن رنگ بر روی سطوح است با این تفاوت که به جای رنگ یک ماده ساینده جهت ایجاد خراش بر روی سطح پاشیده میشود.

یک ماده مقاوم جهت محافظت از سایر نقاط سطح در برابر ماده ساینده ابتدا بر روی سطح کشیده شده و سپس طرح مورد نظر بر روی لایه محافظ کشیده میشود. در این مرحله لایه محافظ با توجه به طرح موجود برش داده شده تا به شکل یک شابلون دربیاید و سپس عملیات سندبلاست انجام میشود.

شیشه سندبلاست دکوراتیو، قابلیت و انعطاف بالایی دارد و میتوان هر طرحی را روی این نوع شیشه اعمال کرد. برای این کار نیاز به شیشه ی خاصی نیست و روی هر نوع شیشه ای میتوان عملیات را انجام داد. فرآیند تولید این نوع شیشه ها متفاوت است. شیشه ی سندبلاست، از پاشیدن پرفشار نوعی ماسه یا شن خاص توسط دستگاه های سندبلاست تولید میشود.

ساخت شیشه سندبلاست

شیشه سند بلاست یا بهتر است بگوییم سند بلاست کردن شیشه یک فرآیند انفجاری بر روی سطح شیشه می باشد، که هدف از آن ایجاد طرح های مختلف شیری رنگ یا سایر رنگ ها روی شیشه میباشد.

سندبلاست یک اصطلاح عمومی می باشد که با سرعت بالا توسط ماشین های ساخت سندبلاست صورت میگیرد. در این ماشین ها از ماسه و شن برای ایجاد طرح استفاده میشود و همچنین از بخار یا هوا با فشار بالا نیز برای پاک کرد شیشه سندبلاست شده استفاده میکنند.

شیشه سندبلاست با سرعت بسیار بالایی توسط ماسه و شن صورت می گیرد با استفاده از ماشین آلاتی که در این زمینه این کار را انجام میدهند ساخته میشود این ماشین ها بر خلاف روش های قدیمی ساخت شیشه سندبلاست دارای کیفیت هایی بسیار بالایی میباشند و میتوانند سرعت ساخت را نیز بسیار بالا ببرند.

ساخت شیشه سندبلاست

انواع طرحهای شیشه سندبلاست

بوسیله این روش میتوان عملیات زیر را انجام داد:

زنگ زدایی و برداشتن رنگ از سطوح داخلی و خارجی اجسام و قطعات- ماسه زدایی

ایجاد سطوح مات و تمیز کردن قالبهای صنعتی

زبر کردن سطح قطعات بوسیله ساینده های مخصوص برای بهینه انجام شدن فرایند لعاب کاری و تفلون کاری

تمیز کردن سطح قطعات برای انجام انواع آبکاری صنعتی- تزئینی

حک کردن نوشته یا طرح های مختلف ایجاد گود کاری یا برجسته کاری بر روی شیشه، چوب، کاشی، سرامیک و… که مناسب برای مکانهای اداری-تجاری و انجام تبلیغات و تزیین دکورهای خاص کاربرد دارد.

انواع طرحهای شیشه سندبلاست

مدلهای شیشه سندبلاست فرس

شیشه های تمام مات

شیشه های سیکوریت شده و خام بصورت یکپارچه داخل اتاق سندبلاست قرار میگیرد و توسط اپراتور مربوطه عملیات پاشش را انجام میدهند. مات کامل شیشه سند بلاست شده کاملا مات میشود و در مکانهایی که نمیخواهند دید داشته باشند ازجمله حمام، پارتیشن ها و … از این نوع شیشه استفاده میگردد.

شیشه های تمام مات

شیشه های لوگو دار

معمولا برای اجرای سندبلاست لوگو روی شیشه ابتدا نقش آن توسط برنامه های فوتوشاپ و کرل طراحی شده و توسط کاتر پلاتر های پیشرفته روی چسب های مخصوص پرینت و یا کاتر میشوند.

بعد از اینکه چسب ها آماده شدند روی شیشه ها توسط اپراتور و شخص هنرمند ماهر روی شیشه چسبیده میشود. شیشه ها هم اکنون آماده سندبلاست کردن میباشد.

لوگوی روی شیشه را میتوان به دو روش زمینه مات و یا زمینه شیشه نقش انداخت، در مکان هایی که دید کافی لازم میباشد فقط لوگو را سندبلاست میکنند و دید و انتقال نور همچنان حفظ میشود.

شما میتوانید با مشاوران فرس کالا تماس بگیرید و طرح مورد نظر خود را ثبت سفارش کنید.

شیشه های حمام لوگو دار

شیشه های راه راه مات

یکی از جذاب ترین نقش ها روی شیشه، شیشه سندبلاست شده راه مات میباشد که بیشتر در کابین های طرحدار استفاده میشود. اندازه فاصله خط های راه مات بنا به درخواست و سلیقه مشتری متغیر میباشد.

راه راه مات نوعی طراحی روی شیشه به حساب می آید که به صورت خطوط منظم عمودی و افقی و یا شطرنجی روی شیشه نقش پیدا میکند.

شیشه های حمام راه راه مات

قیمت کابین دوش سندبلاست

قیمت شیشه سندبلاست براساس مترمربع و با توجه به ساده و یا پیچیده بودن طرح محاسبه میشود. کمترین قیمت این شیشه مربوط به سندبلاست کردن تمام شیشه میباشد و قیمت کابین دوش های لوگو دار معمولا از بقیه ی کابین دوش ها قیمت بیشتری دارید.

برای استعلام قیمت جکوزی و دیگر محصولات بهداشتی ساختمان از فروشگاه اینترنتی فرس هستید با مشاوران گروه صنعتی فرس تماس حتصل فرمایید و از مشاوره ی رایگان بهره ببرید.

قیمت کابین دوش سندبلاست

2 دیدگاه در “شیشه سندبلاست چیست؟

  1. غلامعلی حیاتی گفت:

    خیلی عالی بود این مطلب

    1. forskala1 گفت:

      درود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید