شیشه ی سوپر کلیر چیست؟

شیشه ی سوپر کلیر چیست؟

شیشه سوپر کلیر یکی از جدیدترین و بهترین نام ها در صنعت شیشه و تولید کابین دوش شیشه ای میباشد. از اسم این شیشه کاملا میتوان فهمید که این شیشه نسبت به شیشه های دیگر به مراتب شفاف تر و مستحکم تر است. این شیشه انتخاب اول و آخر مهندسان برای طراحی نماهای داخلی میباشد.

همانطور که صنعت شیشه گسترده شده کاربرد های آن نیز به همان نسبت افزایش یافته است. قدمتی که شیشه دارد از حیات زندگی بشر فراتر است. اولین بار بشر شیشه را از میان گذازه های کوه آتشفشان کشف کرد. این شیشه اولیه، دارای ناخالصی زیادی بود که از آن برای ساخت شیشه های تزئینی و یا ابزار های جنگی استفاده میکردند. بعد ازکشف شیشه، انسان توانست روشهای ساخت شیشه را کشف کند و اولین کارگاهای شیشه سازی را آغاز کند. شیشه ماده ای است که به صورت ذاتی شفاف و نسبتا خالص است و علت محبوبیت و منحصر به فرد بودن و کاربردی بودن آن نیز وجود این ویژگی است. اما تمامی انواع شیشه های معمولی و یا فلوت در هر حال ناخالصی هایی دارند.

منحصر به فرد بودن شیشه کابین دوش

شیشه های کریستالی

در بازار امروز شیشه هایی با نام شیشه کریستالی تولید و عرضه میشود . این شیشه ها به دو نوع کلیر و سوپر کلیر تولید و عرضه میشوند. شیشه های کریستالی از بهترین مواد ساخته شده و فاقد هر گونه ناخالصی است و فرایند تولید آن با تکنولوژی بسیار بالا پیش رفته و جز آخرین نسل شیشه سکوریت ( شیشه نشکن ) به شمار میرود. این شیشه ها یا از نوع مغز سفید است یا از نوع مغز آبی است.

میزان ضخامت این شیشه ها از 4 میلیمتر تا 20 میلیمتر متغیر است و اندازه صفحات این شیشه ها یا به صورت 214.366 یا به صورت 244.321 است. اگرمیزان شکنندگی خاصیت پودر شدن شیشه بالاترباشد نشان دهنده این استکه شیشه مورد نظر درصد خلوص بالایی دارد. این شیشه دارای امنیت بسیار بالایی است و نور محیط را به بهترین شکل ممکن تامین میکند.

علاوه برا اینها، این شیشه جز شیشه های نشکن بوده و فاقد هرگونه ناخالصی است. امروزه شیشه های کریستالی برند های متنوع و مختلفی دارد .برند های اروپایی کیفیت بالاتری نسبت به برند های دیگر دارد. شیشه سوپرکلییر اروپایی در زیرنور آفتاب به رنگ آبی درمی آیند که این نشاندهنده خالص بودن مواد شیشه است. هرچه این رنگ به سبز شبیه باشد درصد خلوص شیشه و کیفیت آن کمتر است.

کشف شیشه به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد، اولین بار شیشه از نخاله‌های آتشفشانی به وجود آمد و برای ساخت اشیاء تزیینی و ابزارهای جنگی از آن استفاده می‌شد. کم‌کم با پیشرفت علم شیشه رواج زیادی پیدا کرد، کارگاه‌هایی برای ساخت شیشه به وجود آمد و به ترتیب ناخالصی‌های آن گرفته شد. علت اصلی اینکه شیشه طرفداران بسیاری دارد شفافیت و عبور نور از خود است اما هر نوع شیشه‌ای چه شیشه‌های معمولی و چه شیشه‌هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند همگی مقداری ناخالصی دارند. یکی از کاربردهای اصلی شیشه در دنیای امروز برای تزیین ساختمان‌های مدرن است و در مواردی در ترکیب با سایر مواد بکار میرود.
شیشه کلیر، شیشه سوپر کلیر، شیشه کریستال و شیشه فلوت نام‌هایی هستند که برای درجه شفافیت یک شیشه عنوان میشوند.
کیفیت شیشه در گروه صنعتی فرس حرف اصلی را میزند، شیشه سوپر کلیر و شیشه کریستال دو محصول اصلی آریافرس هستند که در ضخامت‌های متنوع به مشتریان عرضه می‌گردد. قیمت شیشه سوپر کلیر با قیمت شیشه کریستال تفاوت دارد.

شیشه های کریستالی

شیشه کریستال

شیشه کریستال از نوع شیشه سیلیکاتی است و دارای ماده اکسید سرب است و به دلیل همین شباهت بالا به کریستال به این اسم معروف گشته است. شیشه‌هایی که بالای 24درصد اکسید سرب را دارا باشند شیشه کریستال نام می‌گیرند در غیر این صورت شیشه معمولی است. شیشه‌های کریستال با کیفیت قابل ‌قبول دارای 24 تا 32 درصد اکسید سرب می‌باشند. اکسید پتاسیم و اکسید سدیم از دیگر مواد سازنده در شیشه کریستال است.
شیشه کریستال قیمت ثابتی ندارد و عواملی در قیمت آن‌ها تأثیر می‌گذارد، یکی از این موارد ضخامت شیشه کریستال است که هرچقدر ضخیم‌تر باشد دارای استحکام بیشتر و در نتیجه قیمت بالاتر است. بیشترین میزان استفاده از شیشه کریستال در ضخامت 10 میلی‌متر آن می‌باشد بنابراین با توجه به قیمت شیشه کریستال 10 میل، قیمت سایر ضخامت ها نیز مشخص می‌گردد.
عامل مهم تأثیرگذار دیگر در قیمت شیشه کریستال درجه شفافیت آن است که سوپر کلیر بالاترین قیمت را نسبت به سایر کیفیت دارد.
عامل سوم تأثیرگذار در محاسبه قیمت شیشه کریستال خام و سکوریت بودن شیشه است. به این معنا که اگر شیشه خام باشد با قیمت پایین‌تر و اگر شیشه سکوریت باشد دارای مقاومت بیشتر و در نتیجه قیمتی بالاتر است.

شیشه سوپر کلیر، یکی از جدیدترین نام ها در صنعت شیشه است. در واقع درجه کیفیت این شیشه را با این الفاظ مشخص می‌کنند. شیشه سوپر کلیر در حال حاضر بالاترین درجه کیفیت شیشه را دارا می‌باشد.
شیشه سوپر کلیر همان‌طور که از نامش پیداست شفافیت بسیار بالایی دارد و جدیدترین درجه کیفیت برای استفاده معماران مدرن و تمامی استفاده‌کنندگان از شیشه است.
این شیشه دارای ضخامت‌های متفاوت است که از 4میلی‌متر تا 12 میلی‌متر متغیر است، به‌عنوان مثال اگر دولایه شیشه سوپر کلیر 10 میلی‌متر مورد نظر باشد ضخامت کل 20 میلی‌متر میشود. این شیشه‌ها وقتی سکوریت می‌شوند حالت نشکن به خود گرفته و اگر زمانی در اثر ضربه‌ای بشکند قطعات حاصل از شکستگی بسیار ریز بوده و کم‌خطر است. جالب است که بدانید هر چه یک شیشه در هنگام شکستن به قطعات ریزتری تبدیل شود این شیشه شفاف‌تر است.

شیشه کریستال

ویژگی شیشه سوپر کلیر

شیشه کریستال دارای سرب است و همین سرب باعث می‌شود که ضریب شکست نوربالا رود و درنتیجه باعث درخشش بیشتر میشود. شیشه کریستال نسبت به سایر شیشه‌ها سختی کمتری دارد و بنابراین به‌آسانی تراش میشود. یکی از علت‌های اصلی استفاده از شیشه کریستال برای ساخت ظروف و اشیا تزئینی همین است. همچنین این شیشه‌ها هنگام وارد شدن ضربه‌ای صدایی زنگ‌دار از خود تولید میکنند. به‌طورکلی عمده ترین ویژگی های شیشه‌ سوپر کلیر عبارت‌اند از:

  • شفافیت بالا در نمایش رنگ‌ها
  • حداکثر وضوح رؤیت
  • حداکثر میزان انتقال نور و انرژی
  • تأمین نور فضای مورداستفاده
  • امنیت بالا در هنگام شکست شیشه
  • نشکن بودن شیشه سوپر کلیر

اگر قصد خرید کابین دوش، زیردوشی و دیگر لوازم بهداشتی ساختمان را دارید و یا میخواهید از قیمت جکوزی مطلع شوید با مشاوران ما در فروشگاه اینترنتی فرس تماس حاصل فرمایید. محصولات فرس دارای 5 سال گارانتی معتبر شرکتی و 15 سال خدمات پس از فروش میباشد.

مشاوران ما از لحظه ی تصمیم به خرید با شما همراه هستند.

ویژگی شیشه سوپر کلیر

1 دیدگاه در “شیشه ی سوپر کلیر چیست؟

  1. علیی گفت:

    قیمت این شیشه ها بالاتره؟ چنده مثلا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *