حمام مدرن!

حمام مدرن!

حمام امروزه اگر از افراد بخواهیم که به مهمترین بخش‌های خانه ی خود اشاره کنند، بیشتر آن‌ها به آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق خواب و… اشاره می‌کنند؛ که البته حرف آن‌ها کاملا درست است و داشتن محیطی زیبا با طراحی و دکوراسیون دلنشین می‌تواند به ایجاد حس خوب زندگی در افراد، کمک شایانی داشته باشد. در حال حاضر با توجه به کوچکتر شدن فضای داخل خانه‌ها نسبت به گذشته، استفاده ی درست و به جا و طراحی هوشمندانه می‌تواند نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی افراد داشته باشد.

کاربرد حمام در گذشته و امروزه

ایرانیان از دیر باز به پاکیزگی و آراستگی توجه ویژه ای داشتند و این نکته را می‌توان از کشف بقایای خانه‌های چند هزار ساله در شهر سوخته واقع در سیستان بلو چستان و وجود حمام در آن خانه‌های مدفون شده پی برد. از آنجایی که پاکیزگی از نشانه‌های ایمان است می‌توان به اهمیت پاکیزگی پی برد و این موضوع به اهمیت بهداشت و وجود حمام در خانه‌ها اشاره دارد. در خانه‌های امروزی که فضای خانه‌ها کوچکتر شده و به تبعیت از آن حمام‌ها نیز کوچکتر شده‌اند، پس فضای داخلی این حمام‌ها باید به گونه‌ای باشد تا از کمترین فضای موجود بتوانید بیشترین استفاده را ببرید.

باید گفت که باید از وسایلی در داخل حمام استفاده کرد که کاملا متناسب با فضای داخلی حمام بوده و هیچ گونه محدودیتی ایجاد نکند. علاوه بر آن حمامی که موجب تمیزی و پاکیزگی و سلامتی افراد می‌شود باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که فردی که در حمام است، لحظاتی همراه با احساس خوب و راحتی داشته باشد وحمام کردن همراه با آرامش باشد.

با فروشگاه اینترنتی فرس همراه باشید تا با شما به چند نکته ی کلیدی داشتن یک حمام مدرن اشاره داشته باشیم.

همیت بهداشت و وجود حمام

رنگ دیوار ها و کف حمام

یکی از مهمترین نکاتی که برای یک حمام مدرن و کوچک می‌توان به آن اشاره کرد، رنگ دیوار‌ها وکف حمام است. استفاده از رنگ‌های روشن می‌تواند بهترین گزینه برای انتخاب رنگ دیوار‌ها باشد؛ چراکه رنگ‌های روشن انعکاس‌دهنده نور بیشتری هستند. در حمام‌های کوچک به خاطر محدود بودن فضای داخلی‌شان باید از رنگ‌های دیوار تیره بپرهیزیم، چرا که وجود دیوار‌های تیره فضای حمام را کوچکتر وبسته وتاریکتر نشان می‌دهد؛ پس استفاده از رنگ‌های دیوار روشن می‌تواند چاره ساز باشد.

در واقع داشتن حمامی با دیوار‌هایی با رنگ روشن علاوه بر اینکه فضای داخلی حمام را بزرگتر نشان می‌دهد در نهایت باعث ایجاد حس آرامش ونشاط در حمام می‌شود. پس چه بهتر است که برای رنگ دیوار‌های حمام از رنگ‌های سفید، روشن وخنثی کمک گرفت وبرای کف حمام می‌توان از رنگ‌هایی تیره‌تر استفاده کرد که با ایجاد تضادی در بین دیوار‌ها و کف حمام، طرحی جذاب وزیبایی بیشتر به حمام می‌بخشد. نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، نور حمام است. برای نور پردازی در حمام باید از لامپ‌های کوچک تعبیه شده در سقف استفاده کرد، تا نوری که از بالای سقف حمام بر کل فضای کوچک حمام می‌تابد بر کل فضای حمام احاطه داشته باشد و فضای کوچک حمام را بزرگتر و بازتر از انچه که هست نشان دهد. اگر حمام پنجره‌ی کوچکی هم داشته باشد که خیلی خوب است و باعث می‌شود تا نور بیشتری به حمام بتابد و حمام مدرن و کوچک شما را بزرگتر وروشن‌تر نشان دهد.

کابین دوش یا دیوایدر شیشه ای

استفاده از کابین دوش و یا دیوایدر فضای دوش گرفتن شما را جدا میکند و زیبایی و جلوه ی یک حمام مدرن را به حمام شما میبخشد.

از آن جایی که امروزه خانه ها کوچک تر و فضاها محدودتر شده، کابین دوش می تواند گزینه ایده آلی برای مدیریت فضا باشد. به خصوص اگر سرویس بهداشتی و حمام هر دو در یک فضا باشد، قرار دادن کابین دوش این دو قسمت را از یکدیگر جدا کرده و یک فضای خصوصی برای استحمام ایجاد می کند. در این صورت استفاده از این دو فضا برای افراد نیز راحت تر می شود.

استفاده از آینه

مورد دیگری که به بزرگتر دیده شدن و مدرن بودن حمام کوچک خانه شما کمک می‌کند وجود آینه است. می‌توانید از آینه‌های بزرگ در حمام کوچک خانه یتان استفاده کنید. کاری که این آینه‌ها می‌کنند این است که این اینه‌ها باانعکاس نوری که از سقف می‌تابد ویا حتی نور کوچکی که از پنجره حمام به داخل می‌تابد، باعث روشن‌تر وبزرگتر شدن فضای داخلی حمام می‌شود. نکته دیگر برای حمام‌های کوچک و مدرن، استفاده از شیر آلات مناسب است. شیر آلاتی که کاملا بر اساس طراحی‌های روز است. استفاده از این شیر آلات مدرن علاوه بر اینکه از هدر رفتن آب جلوگیری می‌کند، می‌تواند به زیبایی حمام کمک کند و طرحی منحصر به فرد ومدرن به حمام کوچک خانه شما ببخشد.

نکات دیگر استفاده از وسایلی همانند وان جکوزی، روشویی، قفسه و… در حمام است، که به علت کوچک بودن فضای داخل حمام باید در استفاده از این وسایل دقت کرد. در واقع بهتر است که در حمام‌های کوچک از انتخاب وان صرف نظر کنیم، چرا که با استفاده از وان علاوه بر اینکه آب زیادی مصرف می‌شود، فضای نسبتا زیادی از حمام را پر می‌کند، پس همان بهتر که از دوش استفاده کرد.

برخی از افراد علاقه‌مند به استفاده از وان در حمام کوچک خانه‌شان هستند، هیچ منعی برای استفاده آن‌ها وجود ندارد؛ این افراد می‌توانند با انتخاب یک وان کوچک یا جکوزی خانگی کوچک و متناسب با فضای حمام خانه خود به اشکال بیضی و یا مستطیل کوچک حمام خانه‌شان را مجهز به وان کنند، البته بهتر است که این وان در گوشه‌ای از حمام نصب شود ودر انتخاب رنگ آن چه بهتر که از رنگ‌های روشن و سفید استفاده شود که علاوه بر آنکه موجب تمیزی بیشتر می‌شود فضای داخل حمام را بزرگتر نشان دهد.

استفاده از آینه

سخن پایانی

یک حمام مدرن و کوچک معمولاً دارای ویژگی های زیر است:

وسایل جمع و جور: برای به حداکثر رساندن فضا، حمام های کوچک از وسایل فشرده استفاده میکنند، مانند سینک های گوشه ای و وان یا دوش های کوچکتر.

طراحی چند منظوره: برای صرفه جویی در فضا، حمام های کوچک مدرن اغلب دارای عناصر چند منظوره هستند، مانند دوش/وان ترکیبی یا سینک با فضای ذخیره سازی یکپارچه.

نورپردازی: نور خوب در هر حمامی مهم است، اما در یک حمام کوچک برای ایجاد توهم فضای بیشتر اهمیت ویژه ای دارد. نورپردازی کاری مانند چراغ‌های زیر کابینت و نورهای محیطی مانند دیوارکوب یا وسایل سقفی می‌توانند به روشن‌تر کردن اتاق کمک کنند و فضای آن را جادارتر کنند.

سبک مینیمالیستی: حمام‌های کوچک مدرن اغلب سبکی مینیمالیست دارند، با خطوط تمیز و طرح‌های ساده و کارآمد. این کمک میکند تا فضا را شلوغ نگه دارید و باعث میشود احساس بزرگتر کنید.

مواد طبیعی: مواد طبیعی مانند چوب، سنگ و کاشی اغلب در حمام‌های کوچک مدرن استفاده می‌شوند تا بافت و گرما را به فضا ببخشند.

ذخیره سازی کارآمد: ذخیره سازی کارآمد در حمام های کوچک برای مرتب نگه داشتن اقلام و جلوگیری از بهم ریختگی کلیدی است. کابینت‌ها، قفسه‌ها و گزینه‌های ذخیره‌سازی دیواری، همگی انتخاب‌های محبوب برای حمام‌های کوچک هستند.

جهت خرید کابین دوش و استعلام قیمت زیردوشی مطابق با سلیقه ی شما و فضای موجود حمام شما، با مشاوران ما در فرس در تماس باشید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

محصولات فرس علاوه بر تنوع محصول و نازل ترین قیمت، دارای 5 سال گارانتی بی قید و شرط و 15 سال خدمات پس از فروش منسجم میباشد که شما را از خرید خود مطمئن میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *