فایده آب درمانی

فایده آب درمانی

آب درمانی روشی برای بهیود سلامتی انسان با آب میباشد و همچنین روشی درمانی به منظور کاهش درد و افزایش دامنه حرکات مفاصل و قدرت اندام با استفاده از آب است. آب درمانی بدون تردید یکی از بهترین روش های درمانی برای اکثر افرادی است که مشکلات استخوانی دارند.آسیب ها و مشکلات جسمی مانند آرتروز، رماتیسم و گرفتگی عضلات نه تنها از نظر بدنی ما را محدود میکنند، بلکه از لحاظ روحی نیز زندگی ما را تحت تاثیر قرار میدهند. در حال حاضر یکی از بهترین راهکارهایی که میتواند آسیب های بدنی را به سررعت بهبود بخشد، آب درمانی میباشد.

فواید آب درمانی

*تقویت عضلات بدن

آب درمانی برای تقویت ماهیچه های بدن موثر است. به این صورت که افزایش دمای آب وان، جکوزی خانگی که معمولا بین 34 تا 37 درجه سانتی گراد است و همچنین وجود مقاومت آب، باعث کاهش اسپاسم و نرم شدن مفاصل ماهیچه ها میشود.

با وجود مقاومت، انجام تمرین های ورزشی ماهیچه ها را بیشتر درگیر کرده و آب گرم نیز به افزایش جریان گردش خون کمک میکند.

فایده جکوزی

 

*بهبود عملکرد قلب و شش ها

فشار معمول و متداول مایعات را فشار هیدروستاتیکی میگویند. از آن جا که آب چگال تر از هوا است، فشار بیشتری بر بدن اعمال میکند. به این ترتیب، عملکرد قلب و شش ها بهتر خواهد شد. فشار ناشی از آب درمانی به ماهیچه ها و مفاصل، دردهای مزمن را هم کاهش میدهد.

*درمان افسرگی

معمولا قرار گرفتن در آب میتواند با اولین واکنش ها یعنی احساس رضایت، آرامش فردی همراه شود. معمولا درمان در محیط آب میتواند علاوه بر جنبه های پزشکی، حس مثبتی در بیمار ایجاد و از لحاظ روحی به فرد کمک کند.

فایده وان جکوزی

*درمان دیسک کمر

کمر درد ناشی از التهاب یا بیرون زدگی دیسک کمر، یکی از دردناک ترین و سخت ترین آسیب های فیزیکی محسوب میشود. نشستن ، راه رفتن و به طور کلی فعالیت های روزانه مان را تحت تاثیر قرار میدهد. تقویت عضلات کمر و پاها در بهبود این درد موثر است. به همین دلیل آب درمانی گزینه مناسبی است. قرار گرفتن در آب و افزایش گردش خون در بدن باعث بهبود درد و تمرین های کشش و قدرت موجب تقویت عضلات میشوند.

*دیگر خواص آب درمانی

-سلامت و زیبایی پوست و مو

-بهبود تعادل و هماهنگی

-بازیابی عضلات فلج شده

-افزایش سوخت و ساز

-پیشگیری از پوکی استخوان

-تسکین درد

-بهبود تغذیه بافت ها

-افزایش اعتماد به نفس

-بهبود کیفیت خواب

انواع آب درمانی ها

-آب درمانی باحمام( کابین دوش شیشه ای ) 

-آب درمانی با آب گرم

-آب درمانی با وان جکوزی

-آب درمانی با استخر

فواید جکوزی

نتیجه گیری

آب درمانی به‌عنوان روشی درمانی برای مشکلات عضلانی – استخوانی، فواید و مضرات گوناگونی دارد. به‌طورکلی قرار گرفتن در آب و انجام تمرین‌های کششی و قدرتی به تقویت عضلات و کاهش درد کمک فراوانی می‌کند.با این آب معجزهگر میتوانیم، حرکات درمانی، طراحیهای مؤثر در برنامههای ورزشی، بهرهبرداری از تجهیزات و تجربیات موفق، تمرینات توانبخشی بیماریهای ارتوپدیک شایع، انواع توانبخشیها در نقاط گوناگون بدن، زهرزدایی، رهایی از استرس و فشارهای روانی، جلوگیری از بسیاری از بیماریها و ایجاد نشاط و شادی را برای خود به ارمغان بیاوریم.آب درمانی با استخر زیاد توصیه نمیشود زیرا در آب استخر میکروب هایی زیادی وجود دارد و نه تنها آب درمانی فایده ندارد بلکه شاید باعث به وجود آمدن میکروب و غفونت در بدن شود.بهترین آب درمانی در حمام شخص و یا وان و جکوزی خانگی میباشد.

آریا فرس در تلاش است محصولات اعم از ( وان، جکوزی، سینک گرانیتی و …) را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *