زیردوشی روکار و نصب آن

زیردوشی روکار

زیردوشی

زیردوشی به شکل معمول دارای رنگی سفید است و سطحی دارد کاملا صاف و صیقلی و جزیی از یک سرویس کامل بهداشتی در حمام است. معمولا زیردوشی در قسمت زیرین کابین دوش و یا پنل هایی که در کنار دوش قرار گرفته اند نصب می شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله ی قبلی ما ( زیردوشی چیست؟) را دنبال کنید تا از بهترین نوع زیردوشی و قیمت های آن اطلاع کامل داشته باشید.

باید بدانید مدل های زیر دوشی معمولا برای خانه های کوچک و آپارتمانی بسیار مناسب است زیرا جای کمی را می گیرد و بهترین مزیت آن این است که ابعاد مدل ها می تواند با ابعاد حمام هماهنگ شود و نمای بسیار زیبایی به حمام داده و قطعا از لحاظ بهداشتی نیز برای افرادی که در یک خانه زندگی می کنند بسیار مناسب است.

برای اینکه حمام را به شکل مجزا جدا کنید می توانید هم از زیردوشی استفاده کنید و هم از دور دوشی، این مورد باعث می شود که حمام علاوه بر اینکه بسیار زیبا شود، آلودگی ها نیز به راحتی تمیز شده و بهداشت به شکل عمومی در یک حمام چند نفره رعایت می شود.

در ادامه با فروشگاه اینترنتی فرس کالا همراه باشید تا نحوه ی نصب زیردوشی روکار را به شما آموزش دهیم.

زیردوشی

زیردوشی روکار

مدل روکار معمولا در صورتی به کار می رود که یک موقعیت بسیار اضطراری پیش امده و باید سریعا به صورت روکار نصب انجام شود. مثلا هنگامی که می خواهید یکدفعه دکور حمام خود را تغییر داده و یا کابین دوش حمام را عوض کرده باید برای زیردوشی از نوع روکار استفاده شود.هم می توان در این نوع روکار، مدل ثابت را نصب کرد و هم می توان مدل متحرک را نصب کرد.

برای جلوگیری از سُر خوردن شخصی که در داخل زیردوشی در حال استحمام است ، کف زیر دوشی ها را به گونه ای فرم دار می سازند .

زیردوشی ها معمولا از جنس چُدَن ، فولاد ، چینی و فایبرگلاس ساخته شده و بر روی آن ها رنگ لعابی زده می شود .

زیردوشی ها در رنگ ها و اندازه های متفاوت تولید می شوند .

زیردوشی ها را به دو صورت روکار ( روی کف حمام ) و یا توکار نصب می کنند که در حالت دوم ، کف حمام را به سمت زیردوشی شیب می دهند و از نصب کف شوی جداگانه برای کف حمام خودداری می کنند.

زیردوشی روکار

نصب زیر دوشی روکار

شرایط نصب زیردوشی های روکار ، با کمی تفاوت شبیه شرایط نصب وان های روکار است .

برای نصب زیردوشی روکار پس از انجام لوله کشی آب سرد و آب گرم ، فاضلاب و پوشاندن کف و دیوارها ، ابتدا پیچ های نگه دارنده پانل زیر دوشی را باز می کنند .

پس از باز کردن پیچ های نگه دارنده پانل زیردوشی ، پانل را از زیردوشی جدا می کنند .

برای نصب زیرآب بر روی زیردوشی به علت کوتاه بودن پایه های زیردوشی و فاصله کم آن از کف تمام شده ، بهتر است که زیردوشی را همانند عکس زیر قرار داد و نسبت به نصب زیرآب بر روی زی دوشی و اتصال بعضی از قطعات سیفون به زیر آب اقدام نمود .

قسمت پایینی زیر آب و لاستیک آب بندی را در زیر زیردوشی می گذارند .

برای نصب زیر آب با یک دست قسمت پایینی زیرآب را نگه داشته و با دست دیگر از روی وان پیچ زیر آب را می بندند .

قطعه مشبک را در درون مجرای تخلیه زیر دوشی قرار داده و آن را به وسیله پیچ به قطعه پایینی متصل می کنند . برای سفت کردن پیچ زیرآب از پیچ گوشتی مناسب استفاده و با آن پیچ به اندازه لازم سفت می شود .

سیفون زیردوشی را با واشر آب بندی به زیر آب می بندند .در موقع اتصال سیفون به انتهای زیرآب ، به جهت دهانه خروجی زیر آب که باید به سمت دهانه لوله فاضلاب باشد توجه می شود.

پس از قرار دادن زیردوشی در محل خود و گذراندن تراز در محورهای طولی و عرضی بر روی زیر دوشی ، آن را تراز می کنند . برای شُل و سفت کردن مهره ها و تنظیم نمودن پایه ها از آچاری متناسب با مهره ها استفاده می شود .

هر زیردوشی معمولا دارای دو بست اتصال است که یکی برای اتصال زیردوشی به دیوار و دیگری برای اتصال پانل ها به پایه زیردوشی می باشد ، پس از تظنیم آن ها ، برای جلوگیری از حرکت بست ها ، مهره های بالایی و پایینی را سفت می کنند .

زیردوشی روکار

پس از چسباندن بست های اتصال زیردوشی به دیوارهای جانبی مهره های ثابت کننده را سفت می کنند .

لازم به ذکر است که مهره بالایی حد و اندازه ارتفاع بست از کف تمام شده را تعیین می کند و مهره پایینی نقش قفل شونده را دارد و از حرکت بست در جای خود جلوگیری می کند .

با استفاده از مداد یا ماژیک محل سوراخ های بست اتصال را بر روی دیوار علامت گذاری می کنند .

به طور کلی برای علامت گذاری محل نصب پیچ و محل قرار گرفتن پیچ ها بر روی دیوار از وسایلی استفاده می شود که بتواند صمن عبور از سوراخ محل قرار گرفتن پیچ بر روی دیوار ،نقطه سوراخ کاری را مشخص کند و پاک نشود .

محل های علامت گذاری شده را به وسیله دریل چکشی و مته الماسه مناسب سوراخ می کنند .

قطر و طول مته باید متناسب با قطر و طول پیچ و رولپلاک باشد .

رولپلاک های مناسب را در درون سوراخ های ایجاد شده می کوبند . در موقع کوبیدن رولپلاک ها در درون سوراخ های ایجاد شده باید از چکشی با وزن مناسب استفاده شود و در موقع کوبیدن بر روی رولپلاک باید دقت شود که چکش به انگشتتان اصابت نکند .

پیچ ها را با واشر تخت فلزی ، از سوراخ های بست اتصال ، دردرون روللاک های داخل دیوار می پیچند تا موقعیت زیر دوشی تثبیت شود .

در موقع سفت کردن پیچ ها به وسیله پیچ گوشتی از درز پیچ منحرف نگردد که در این صورت ممکن است به دست آسیب وارد کند .

لوله افقی خرطومی را با استفاده از واشر آب بندی به سیفون زیر دوشی متصل می کنند .

در موقع اتصال اجزای سیفون باید دقت شود که قسمت لاله شده لوله سیفون درست رو به روی مجرای خروجی سیفون قرار گیرد و پس از قرار دادن واشر لاستیکی در بین آن ها ، مهره سیفون بسته شود .

پس از اتصال سیفون و زیر آب به شبکه فاضلاب و آزمایش نشت آب از محل های اتصال ، پانل های زیر دوشی را در محل خود قرار می دهند .

در قرار دادن پانل ها در محل خود نهایت دقت مبذول می شود تا لبه های آن در پایین زیر دوشی قرار گیرد .

با استفاده از پیچ های خودکار ، پانل ها را به بست های متصل به پایه زیر دوشی اتصال می دهند .

برای سفت کردن پیچ ها از پیچ گوشی مناسب استفاده می کنند .

محل اتصال زیر دوشی و دیوار را به وسیله چسب آب بندی ، درزبندی می کنند .

در موقع درزبندی باید به تمیز و خشک بودن محل های درزبندی توجه شود تا چسب درست به محل های تماس بچسبد .

پیشنهاد ما به شما خرید زیردوشی از برند معتبر فرس کالاست زیرا محصولات ما دارای 5 سال گارانتی بی قید و شرط و 15 سال خدمات پس از فروش منسجم می باشد.

برای دریافت مشاوره ی رایگان و خرید کابین دوش شیشه ای با مشاوران ما تماس بگیرید.

1 دیدگاه در “زیردوشی روکار و نصب آن

  1. Super ranking of Affiliate Programs Review casino and sports betting affiliate programs, Great affiliate programs only with us, review, ranking

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *